میز گرد نشست فضاهای شهری و خشونت ساختاری علیه زنان

پرسش و پاسخ

میز گرد نشست فضاهای شهری و خشونت ساختاری علیه زنان سومین و آخرین بخش نشست است که با حضور شهلا اعزازی، نیکزاد زنگنه، فاطمه جمال‌پور و اشرف گرامی‌زادگان برگزار گردید. این پنل را علی طبیبی از سوی مجمع حق بر شهر باهمستان مدیریت می‌کند.

بخش اول نشست با عنوان «ساختار شهر و خشونت علیه زنان» را اینجا و بخش دوم با نام «فضاهای شهری؛ فضاهایی که از آن زنان نیست» اینجا ببینید.

برچسب‌ها : ،

اشرف گرامی‌زادگان

اشرف گرامی‌زادگان از سال ۱۳۹۲ معاون حقوقی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری است.

پیوند به وبگاه

شهلا اعزازی

شهلا اعزازی متولد سال ۱۳۲۸، جامعه‌شناس، استاد دانشگاه، نویسنده، مترجم و پژوهشگر ایرانی است. او عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی است و عضویت گروه‌های تخصصی مانند انجمن جامعه‌شناسی ایران، انجمن محققان مستقل مسائل زنان و مدیریت گروه علمی تخصصی مطالعات زنان این انجمن را نیز داشته است.

برخی از آثار ایشان در زیر آمده است:

والدین و کودک (ترجمه)، نشر آموزش، ۱۳۶۳

خانواده و تلویزیون (بررسی نقش زن در سریال‌های تلویزیونی) (تألیف)، نشر ندیز، ۱۳۷۳

جامعه‌شناسی خانواده: با تاکید بر نقش، ساختار و کارکرد خانواده در دوران معاصر (تالیف)، انتشارات روشنگران و مطالعات زنان، کتاب درسی دانشگاهی در ایران

فمینیسم و دیدگاه‌ها: مجموعه مقالات (تنظیم)، انتشارات روشنگران و مطالعات زنان و انجمن جامعه‌شناسی ایران، ۱۳۸۵

(از ویکی‌پدیا، دانشنامه آزاد)

پیوند به وبگاه

فاطمه جمال‌پور

فاطمه جمال‌پور کارشناس ارشد روزنامه‌نگاری و در حال حاضر خبرنگار روزنامه‌ی شرق در حوزه جامعه است.

پیوند به وبگاه

نیکزاد زنگنه

فعال جنبش زنان و عضو گروه زنان «بیدارزنی» و «خشونت بس»، پژوهشگر و تسهیلگر حوزه زنان، کارشناس برنامه ریزی اجتماعی و دانشجوی کارشناسی ارشد مطالعات زنان.

پیوند به وبگاه

باهمستان

باهمستان سازمانی است مردم‌نهاد که در راستای حمایت از حق برابر همه شهروندان نسبت به شهر، توانمندسازی همه گروه‌های شهروندی و گروه‌های آسیب‌‌پذیر و پیگیری منافع به حاشیه رانده‌شده در فرایندهای توسعه شهری فعالیت می‌کند.

باهمستان تلاش دارد از مفهوم «حقوق» و «وظایف» شهروندی در کنار وظایف حاکمیت – اعم از دولت، شهرداری و سازمان‌های نیمه‌دولتی – در چارچوب کلان‌شهر تهران تعریفی جدید ارائه دهد و بدین وسیله توجه همگانی را به نقاط مورد غفلت قرار گرفته در این زمینه جلب کند تا ملاک‌ها و معیارهای حقوق شهروندی در سیاست‌گذاری شهری، اجرای برنامه‌ها و ارزیابی کیفیت انجام وظایف حاکمیت، دیده و رعایت شوند.

پیوند به وبگاه

نشست فضاهای شهری و خشونت ساختاری علیه زنان

این نشست از طرف مجمع حق بر شهر باهمستان با همکاری خانه اندیشمندان علوم انسانی در تاریخ ۲۶ آذر ۱۳۹۳ برگزار گردید. بخش اول آن به سخنرانی شهلا اعزازی با عنوان «ساختار شهر و خشونت علیه زنان» اختصاص دارد. بخش دوم سخنرانی نیکزاد زنگنه است با نام «فضاهای شهری؛ فضاهایی که از آن زنان نیست». در پایان نیز میز گردی با حضور سخنرانان، فاطمه جمال‌پور و اشرف گرامی‌زادگان برگزار گردید که علی طبیبی از سوی مجمع حق بر شهر باهمستان آن را مدیریت نمود.

این برنامه چهارمین نشست از سلسله نشست‌های حق بر شهر است که بنیاد باهمستان در نظر دارد چهارشنبه آخر هر ماه برگزار نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *