چهارراه کجاست؟

چهارراه پیش از هرچیز یک نهاد ناسودبر ایرانی است که دست‌آورد هم اندیشی و همکاری تنی چند از ایرانیان است. این پایگاه با انگیزه‌های غیرتجاری به صورت برخود (مستقل) و ناسودبر (غیر تجاری) تلاش دارد با فراهم آوردن ویدئوهایی با محتوای تخصصی و روشنگرانه، با پشتوانه‌ی علمی و دانشگاهی، نیاز جامعه‌ی تخصصی و علاقه‌مندان غیر دانشگاهی زمینه‌های مورد نظرش را پاسخ دهد.

هدف و انگیزه

چهارراه نیز مانند هر نهاد ناسودبر دیگر با هدف پرکردن جای خالی خدماتی به‌وجود آمده که به علت نداشتن توجیه اقتصادی، بازرگانان به آن عرصه وارد نمی‌شوند.

چهارراه در نظر دارد منابعی شایسته و درخور، برای علاقه‌مندان به یک زمینه خاص فراهم آورد، به گونه‌ای که این اطلاعات قابل اعتماد و قابل اعتنا بوده و بتواند بازدیدکننده را با مطالبی که پشتوانه‌ی دانشگاهی و تخصصی دارند، اقناع کند.

چهارراه با انگیزه‌ی کمک به دیگران ایجاد و اداره خواهد شد و گردانندگان آن بنا ندارند این سایت را به منبع درآمد برای خود تبدیل کنند.

حقوق مادی و معنوی

چهارراه در تمامی بازنشرها و اشتراک‌گذاری‌های محتوا، همواره دو مالکیت را به رسمیت خواهد شناخت. نخست سخنران یا پدیدآورنده‌ی علمی اثر، دوم برگزارکننده یا تهیه‌کننده‌ی اثر. چهارراه هرگز خود و حامیانش  را مالک محتوای ارائه شده نمی‌داند.

چهارراه به منظور تأمین بخشی از هزینه‌های خود از پشتیبانان مالی  بهره خواهد برد، لیکن هرگز چهارراه یا پشتیبانان مالی آن، مالک محتوای نمایش داده شده در چهارراه نخواهند بود.

چهارراه هرگز از بازدیدکنندگان خود برای مشاهده‌ی ویدئوهای ارائه‌شده هزینه‌ای دریافت نخواهد کرد. بر این اساس چهارراه محتوای رایگان تهیه‌شده را به رایگان در دسترس دیگران  گذاشته و هرگز برای عضویت در چهارراه یا مشاهده‌ی ویدئوهایش پولی دریافت نخواهد کرد.

چهارراه درآمد خود از وبگاهش را، کم یا زیاد، در چهارراه هزینه خواهد کرد.

درون‌مایه

چهارراه درنظر دارد محتوای مناسب و مورد نیاز علاقه‌مندان خود را در زمینه‌های علوم انسانی، علوم اجتماعی، فرهنگ، هنر و محیط زیست فراهم نماید. در نتیجه با آماده‌شدن ویدئوهای بیشتر بخش‌های تازه‌تری هم در سایت باز خواهد شد.

چهارراه به کیفیت و علمی‌بودن محتوای ارائه‌شده دقت نظر و حساسیت دارد. چهارراهی‌ها تلاش می‌کنند محتوایی را برای نشر در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهند که از دید فنی و تخصصی دست کم در مراجع دانشگاهی قابل دفاع باشد.

چهارراه از همه‌ی دارندگان یا سازندگان محتوا که گمان می‌کنند محتوای تولید‌شده‌ی ایشان برای نمایش در چهارراه مناسب است، می‌خواهد تا این محتوا را در دسترس علاقه‌مندان آن بگذارند.

گردانندگان

این پایگاه دست‌آورد ایده‌ای از بابک ونداد است که با کمک همکارانش اداره می‌شود:
بابک ونداد babak [at] nimrouz [dot] com
رزا کوثری rosakowsari [at] chaharrah [dot] tv
وب‌سایت چهارراه را احمد اسماعیل‌زاده از گروه نرم‌افزاری شمالگان طراحی کرده است.

پشتیبانان مالی

چهارراه زیرمجموعه‌ی نهاد یا سازمانی نیست. همین‌طور درآمدی از محتوایی که ارائه می‌دهد نیز کسب نمی‌کند. در نتیجه تنها منبع مالی آن پشتیبانی بینندگان و علاقه‌مندان است.

// comments are closed

Designed and developed by Shomalgan studio.