نوروز

آیین نوزایش گیتی

این سخنرانی که در تاریخ ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد، به نوروز و جایگاه آن در فرهنگ ایران می‌پردازد.
بخش دوم نشست که به سخنرانی دکتر مهرداد ملکزاده اختصاص دارد، اینجا ببینید.

تصویر صفحه، کلاژ مینیاتور از حمید رحمانیان است.

ناصر تکمیل همایون

ناصر تکمیل همایون در سال ۱۳۱۵ در قزوین به دنیا آمد. وی در دو رشته تاریخ و جامعه‌شناسی در سال‌های ۱۳۵۱ و ۱۳۵۶ موفق به اخذ درجه دکترا از دانشگاه پاریس (سوربن) شد. تکمیل همایون استاد و عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی است. وی همچنین سرپرستی بخش «فرهنگ و تاریخ» را در مؤسسه تحقیقی - انتشاراتی دفتر پژوهش‌های فرهنگی بر عهده دارد.

جدیدترین کتاب دکتر تکمیل همایون «اودلاجان» نام دارد که دفتر پژوهش‌های فرهنگی با عنوان چهارمین جلد از مجموعه «تهران‌پژوهی» منتشر نموده است.

پیوند به وبگاه

خانه اندیشمندان علوم انسانی

خانه اندیشمندان علوم انسانی در سال ۱۳۹۰ تأسیس شد. از آن زمان تاکنون با راه‌اندازی ۱۳ کارگروه زبان و ادبیات فارسی، فقه و مبانی حقوق، علوم قرآنی، تاریخ و باستان‌شناسی، علوم سیاسی، فلسفه و منطق، جغرافیا، تربیت بدنی، مدیریت، علوم اجتماعی، اقتصاد، حقوق، روان‌شناسی و علوم تربیتی تلاش کرده است محیط مناسبی را برای تعامل اندیشمندان علوم انسانی کشور فراهم نماید.

پیوند به وبگاه

نوروز، آیین نوزایش گیتی

این نشست در تاریخ ۱۹ اسفندماه ۱۳۹۴ توسط گروه تاریخ و باستان‌شناسی خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد. در این جلسه ناصر تکمیل همایون و مهرداد ملکزاده سخنرانی کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *