حاشیه‌نشینی؛ چالش اجتماعی هزاره سوم ایران و جهان

سلسله نشست‌های مؤسسه رحمان

حاشیه‌نشینی و اسکان غیر رسمی علاوه بر اینکه یک پدیده جغرافیایی، جمعیتی و معماری است، یک موضوع اجتماعی نیز تلقی می‌شود که بازتاب‌های اجتماعی گوناگون دارد.

سخنرانی پیش رو، دومین نشست از سلسله نشست‌های اسکان غیر رسمی و سیاست‌های اجتماعی در ایران است که طی ماه‌های آبان تا اسفند سال ۱۳۹۳ در مؤسسه رحمان برگزار گردید. تاریخ  برگزاری نشست دوم ۳ آذر ۱۳۹۳ است. دیگر نشست‌های این مجموعه را اینجا ببینید.

عکس از خبرگزاری مهر است.

 

 

میرطاهر موسوی

میرطاهر موسوی استادیار دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی است. او کارشناسی خود را در رشته جامعه‌شناسی دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد خود را در همین رشته در دانشگاه علامه طباطبایی گذراند. سپس برای دوره دکتری، راهی بلژیک شد و در رشته جامعه‌شناسی گرایش مدیریت برنامه‌ریزی سازمان‌های اجتماعی در آکادمی مدیریت بروکس ادامه تحصیل داد. زمینه‌های تخصصی وی سرمایه اجتماعی، رفاه اجتماعی ، سلامت اجتماعی، مشارکت اجتماعی و برنامه‌ریزی اجتماعی است.

پیوند به وبگاه

موسسه رحمان

مؤسسه رحمان مؤسسه‌ای است غیردولتی و غیرانتفاعی که برای انجام فعالیت‌های خیرخواهانه‌ اجتماعی با رویکردی علمی و فرهنگی کار خود را از سال ۱۳۸۶در تهران آغاز کرده است.

پیوند به وبگاه

سلسله نشست‌های اسکان غیر رسمی و سیاست‌های اجتماعی در ایران

سلسله نشست‌های اسکان غیر رسمی و سیاست‌های اجتماعی در ایران، طی ماه‌های آبان تا اسفند سال ۱۳۹۳ در مؤسسه رحمان برگزار شد. این نشست‌ها شامل پنج نشست تخصصی همراه با پخش فیلم مستند «این فیلم‌ها رو به کی نشون می‌دین؟» به کارگردانی رخشان بنی‌اعتماد، است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.