بازخوانی رمان دفترچه ممنوع؛ بخش اول

ادبیات ایتالیا

کتاب «دفترچه ممنوع» درباره زنی میانسال است که با همسر و فرزندانش زندگی می‌کند. خرید یک دفترچه یادداشت و نوشتن یادداشت‌های روزانه، زندگی این زن را دگرگون می‌کند. این کتاب را آلبا د سس پدس نوشته و یکی از مشهورترین آثار اوست. بهمن فرزانه کتاب را به فارسی ترجمه کرده است.

نشست «بازخوانی رمان دفترچه ممنوع» سی و دومین جلسه از مجموعه نشست‌های ادبیات ملل است که در تاریخ ۳۰ اردیبهشت سال ۱۳۹۵ در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد. جلسه با معرفی نویسنده آغاز می‌شود. سپس نازنین جودت به نقد و بررسی اثر می‌پردازد. مهمان دیگر نشست، آزاده حسینی است که سخنرانی وی را می‌توانید اینجا بشنوید.

نازنین جودت

نازنین جودت در سال ۱۳۵۲ در تهران به دنیا آمد. او دانش‌آموخته مترجمی زبان انگلیسی است. از آثار این داستان‌نویس می‌توان به «در چشم سگ»، «شوومان» و «عقرب باد» اشاره کرد.

خانه اندیشمندان علوم انسانی

خانه اندیشمندان علوم انسانی در سال ۱۳۹۰ تأسیس شد. از آن زمان تاکنون با راه‌اندازی ۱۳ کارگروه زبان و ادبیات فارسی، فقه و مبانی حقوق، علوم قرآنی، تاریخ و باستان‌شناسی، علوم سیاسی، فلسفه و منطق، جغرافیا، تربیت بدنی، مدیریت، علوم اجتماعی، اقتصاد، حقوق، روان‌شناسی و علوم تربیتی تلاش کرده است محیط مناسبی را برای تعامل اندیشمندان علوم انسانی کشور فراهم نماید.

پیوند به وبگاه

مجموعه نشست‌های ادبیات ملل

مجموعه نشست‌های ادبیات ملل چند سالی است که به طور منظم در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌شود و به بازخوانی و نقد کتاب‌های شاخص ادبیات ملل می‌پردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *