بازخوانی رمان دفترچه ممنوع؛ بخش دوم

ادبیات ایتالیا

کتاب «دفترچه ممنوع» درباره زنی میانسال است که با همسر و فرزندانش زندگی می‌کند. خرید یک دفترچه یادداشت و نوشتن یادداشت‌های روزانه، زندگی این زن را دگرگون می‌کند. این کتاب را آلبا د سس پدس نوشته و یکی از مشهورترین آثار اوست. بهمن فرزانه کتاب را به فارسی ترجمه کرده است.

نشست «بازخوانی رمان دفترچه ممنوع» سی و دومین جلسه از مجموعه نشست‌های ادبیات ملل است که در تاریخ ۳۰ اردیبهشت سال ۱۳۹۵ در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد.

بخش اول این نشست را اینجا بشنوید.

آزاده حسینی

آزاده حسینی در سال ۱۳۵۸ در تهران به دنیا آمد. وی دانش‌آموخته مترجمی زبان فرانسه در دانشگاه علامه طباطبایی است. از کتاب‌های او می‌توان به مجموعه شعر «قایق خاطره» و «ماه می‌رقصد» اشاره کرد.

خانه اندیشمندان علوم انسانی

خانه اندیشمندان علوم انسانی در سال ۱۳۹۰ تأسیس شد. از آن زمان تاکنون با راه‌اندازی ۱۳ کارگروه زبان و ادبیات فارسی، فقه و مبانی حقوق، علوم قرآنی، تاریخ و باستان‌شناسی، علوم سیاسی، فلسفه و منطق، جغرافیا، تربیت بدنی، مدیریت، علوم اجتماعی، اقتصاد، حقوق، روان‌شناسی و علوم تربیتی تلاش کرده است محیط مناسبی را برای تعامل اندیشمندان علوم انسانی کشور فراهم نماید.

پیوند به وبگاه

مجموعه نشست‌های ادبیات ملل

مجموعه نشست‌های ادبیات ملل چند سالی است که به طور منظم در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌شود و به بازخوانی و نقد کتاب‌های شاخص ادبیات ملل می‌پردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *