بررسی تاریخی و کاوش‌های باستان‌شناختی مسجد جامع اصفهان

بخش اول نشست مسجد در آیینه تاریخ ایران

تاکنون بیشتر از دیدگاه معماری به مسجد جامع اصفهان توجه شده و کمتر به نقش تحولات تاریخی، سیاسی و مذهبی در توسعه مسجد جامع و همچنین تأثیر تحولات شهری و سیاسی پرداخته شده است. در این سخنرانی پس از معرفی کلی مسجد جامع اصفهان در خصوص پلان، بناها، آثار کشف‌شده و کاوش‌های باستان‌شناسیِ  انجام‌شده در مسجد جامع صحبت می‌شود.

این سخنرانی بخش اول نشست مسجد در آیینه تاریخ ایران است که در تاریخ ۶ مرداد ۱۳۹۷ در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد.

فریبا سعیدی انارکی

رئیس سابق پایگاه جهانی میدان نقش جهان، استاد دانشگاه و پژوهشگر

خانه اندیشمندان علوم انسانی

خانه اندیشمندان علوم انسانی در سال ۱۳۹۰ تأسیس شد. از آن زمان تاکنون با راه‌اندازی ۱۳ کارگروه زبان و ادبیات فارسی، فقه و مبانی حقوق، علوم قرآنی، تاریخ و باستان‌شناسی، علوم سیاسی، فلسفه و منطق، جغرافیا، تربیت بدنی، مدیریت، علوم اجتماعی، اقتصاد، حقوق، روان‌شناسی و علوم تربیتی تلاش کرده است محیط مناسبی را برای تعامل اندیشمندان علوم انسانی کشور فراهم نماید.

پیوند به وبگاه

مسجد در آیینه تاریخ ایران

در این نشست که در تاریخ ۶ مرداد سال ۱۳۹۷ برگزار شد، فریبا سعیدی انارکی، حسین عباس‌زاده، معصومه داوودیان و مهدی عابدینی عراقی سخنرانی می‌کنند. موضوع این برنامه،‌ مساجد جامع اصفهان، ساری،پامنار زواره، فریمان و تاریخانه دامغان است. خانه اندیشمندان علوم انسانی این نشست را برگزار کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.