بازخوانی رمان راز جنگل پیر اثر دینو بوتزاتی

ادبیات ایتالیا

کتاب راز جنگل پیر اثر دینو بوتزاتی موضوع نشست پیش روست. بوتزاتی متولد ۱۹۰۶ در ایتالیا است. این کتاب دومین کتاب اوست که در سال ۱۹۳۵ آن را نگاشته است. آثار او به دلیل فضای جادویی و سورئال با کافکا مقایسه می‌شود.

این نشست که سی‌امین جلسه از مجموعه نشست‌های ادبیات ملل است، در تاریخ ۲۹ بهمن‌ماه سال ۱۳۹۴ در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد.

رامبد خانلری

رامبد خانلری نویسنده و منتقد داستان و دبیر داستان ايرانی مجله «کرگدن» است. از کتاب‌های او می‌توان به «سرطان جن» و «آقای هاویشام» اشاره کرد. مجموعه داستان سرطان جن در سال ۱۳۹۵ برنده جایزه مهرگان شد.

مصطفی علیزاده

مصطفی علیزاده، مدرس زبان و ادبیات فارسی و سردبیر «کافه داستان»، نشریه اینترنتی ادبیات داستانی است. مجموعه داستان «کرگدن آهنی» از آثار اوست که انتشارات مروارید چاپ کرده است.

پیوند به وبگاه

خانه اندیشمندان علوم انسانی

خانه اندیشمندان علوم انسانی در سال ۱۳۹۰ تأسیس شد. از آن زمان تاکنون با راه‌اندازی ۱۳ کارگروه زبان و ادبیات فارسی، فقه و مبانی حقوق، علوم قرآنی، تاریخ و باستان‌شناسی، علوم سیاسی، فلسفه و منطق، جغرافیا، تربیت بدنی، مدیریت، علوم اجتماعی، اقتصاد، حقوق، روان‌شناسی و علوم تربیتی تلاش کرده است محیط مناسبی را برای تعامل اندیشمندان علوم انسانی کشور فراهم نماید.

پیوند به وبگاه

مجموعه نشست‌های ادبیات ملل

مجموعه نشست‌های ادبیات ملل چند سالی است که به طور منظم در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌شود و به بازخوانی و نقد کتاب‌های شاخص ادبیات ملل می‌پردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *