زیرساخت‌های گردشگری ایران

خانه اندیشمندان علوم انسانی

در ویدئوی پیش رو ابتدا دکتر محمدتقی رهنمایی توضیحاتی کلی در مورد پدیده گردشگری ارائه می‌دهد. سپس دکتر بای سلامی مباحثی چون کارکردهای گردشگری و مؤلفه‌های گردشگری را مطرح می‌کند. پایان جلسه به پرسش و پاسخ اختصاص دارد.

این سخنرانی در تاریخ ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد.

 

 

غلام حیدر ابراهیم بای سلامی

بای سلامی دکتری جامعه‌شناسی از دانشگاه تهران و استادیار دانشگاه تهران است. او نماینده حوزه خواف و رشتخوار در دوره پنجم و ششم مجلس شورای اسلامی بوده است.

پیوند به وبگاه

محمدتقی رهنمایی

محمدتقی رهنمایی استاد بازنشسته جغرافیای دانشگاه تهران و از پیشگامان و نخستین مدرسان گردشگری در ایران است که نقش بسیاری در توسعه جغرافیای علمی و مدرن در کشور داشته و در حوزه‌هایی مثل برنامه‌ریزی محیطی با نگاه طبیعت‌گرا، برنامه‌ریزی شهری بر اساس هنجارهای توسعه پایدار و برنامه‌ریزی گردشگری بر مبنای روش‌های روزآمد علمی از جمله پیشگامان این مباحث در ایران محسوب می‌شود.

(منبع: ویکی پدیا)

خانه اندیشمندان علوم انسانی

خانه اندیشمندان علوم انسانی در سال ۱۳۹۰ تأسیس شد. از آن زمان تاکنون با راه‌اندازی ۱۳ کارگروه زبان و ادبیات فارسی، فقه و مبانی حقوق، علوم قرآنی، تاریخ و باستان‌شناسی، علوم سیاسی، فلسفه و منطق، جغرافیا، تربیت بدنی، مدیریت، علوم اجتماعی، اقتصاد، حقوق، روان‌شناسی و علوم تربیتی تلاش کرده است محیط مناسبی را برای تعامل اندیشمندان علوم انسانی کشور فراهم نماید.

پیوند به وبگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *