نقد کتاب گرهگاه جنسیت و دیگر نظام‌های سلطه

بخش اول

نشست با سخنرانی کوتاهی از مدیر انتشارات نشر شیرازه (زیبا جلالی نائینی) آغاز می‌شود. سپس فرانک فرید به بررسی مفهوم نظریه انترسکشینالیتی یا گرهگاه می‌پردازد. گرهگاه یا تقاطع‌یافتگی مفهومی جدید در نظریه‌های جامعه‌شناختی است که برای اولین بار با کتاب گرهگاه جنسیت که ترجمه مجموعه مقالاتی در این حوزه است، معرفی می‌شود.

این نشست در تاریخ ۲۳ تیرماه سال ۱۳۹۸ به همت نشر شیرازه در خانه گفتمان شهر (خانه وارطان) برگزار شد. بخش دوم این برنامه را اینجا ببینید.

زیبا جلالی نائینی

پژوهشگر مسائل زنان و مدير نشر شيرازه

فرانک فرید

فرانک فرید در سال ۱۳۴۰ به دنیا آمد. او دانش‌آموخته رشته‌های علوم آزمایشگاهی و مترجمی زبان انگلیسی است. فرانک فرید نویسنده، مترجم، فعال حقوق زنان، از اعضای بنیانگذار کمپین یک میلیون امضاء و همگرایی جنبش زنان برای طرح مطالبات در فضای انتخابات است.

نشر شیرازه

نشرو پژوهش شیرازه با هدف تدوین و نشر کتاب‌های مرجع در زمینه‌های متفاوت علوم انسانی از سال ۱۳۷۴ فعالیت خود را آغاز و تا به امروز موفق به چاپ و نشر حدود ۲۰۰ عنوان کتاب در حوزۀ علوم انسانی شده‌ است.

پیوند به وبگاه

جلسه نقد و بررسی کتاب گرهگاه جنسیت و دیگر نظام‌های سلطه

این نشست که به بررسی و نقد کتاب «گرهگاه جنسیت و دیگر نظام‌های سلطه» می‌پردازد، در تاریخ ۲۳ تیرماه سال ۱۳۹۸ به همت نشر شیرازه در خانه گفتمان شهر (خانه وارطان) برگزار شد. فرانک فرید، محمدرضا عظیمی و لیلا اسدی از سخنرانان این نشست بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *