پیشرفت علمی در ایران

بخش دوم

برای اندازه‌گیری و سنجش پیشرفت علمی باید ابتدا به تعریف دقیقی از علم، چگونگی سنجش علم و معیارهای سنجش پرداخت. برای اولین بار در شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) تمامی استاندارها و شاخص‌های بین‌المللی ارزیابی و احصاء و در یازده گروه دسته‌بندی شده است؛ از جمله آموزش عمومی و حرفه‌ای، آموزش عالی، منابع انسانی، منابع مالی، فناوری و نوآوری، انتشارات علمی و …
در این سخنرانی، وحید احمدی – مشاور وزیر علوم و رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور- به شاخص‌‌های پیشرفت علمی ایران و آمار آن می‌پردازد.

این نشست در تاریخ ۱۸ آبان‌ماه سال ۱۳۹۵ در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد. بخش‌های دیگر آن را  اینجا ببینید.

وحید احمدی

وحید احمدی استاد تمام دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تربیت مدرس است. او هم‌اکنون مشاور وزیر علوم و رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور است. ایشان تا آذر ماه سال ۹۶ معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران و تا دی‌ماه همان سال دبیرکل شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری (عتف) در دولت حسن روحانی بوده است.

پیوند به وبگاه

خانه اندیشمندان علوم انسانی

خانه اندیشمندان علوم انسانی در سال ۱۳۹۰ تأسیس شد. از آن زمان تاکنون با راه‌اندازی ۱۳ کارگروه زبان و ادبیات فارسی، فقه و مبانی حقوق، علوم قرآنی، تاریخ و باستان‌شناسی، علوم سیاسی، فلسفه و منطق، جغرافیا، تربیت بدنی، مدیریت، علوم اجتماعی، اقتصاد، حقوق، روان‌شناسی و علوم تربیتی تلاش کرده است محیط مناسبی را برای تعامل اندیشمندان علوم انسانی کشور فراهم نماید.

پیوند به وبگاه

نشست پیشرفت علمی در ایران

این همایش در تاریخ ۱۸ آبان سال ۱۳۹۵ با سخنرانی وحید احمدی، محمدرضا حافظ نیا و احسان‌الله کبیر در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *