تطور انسان نئاندرتال؛ بخش اول

مروری بر سیر تطور جسمانی انسان

این تفکر که ما از کجا آمده‌ایم، تنها ذهن بشر امروزی را درگیر نکرده بلکه از ابتدا بشر به چرایی و تفاوت‌های میان موجودات می‌اندیشیده و به دنبال علل آن بوده است. این سخنرانی به نظریه‌های تکامل و تطور جسمانی انسان از گذشته تا حال می‌پردازد.

سخنرانی پیش رو، بخش اول نشست «تطور انسان نئاندرتال» است که در تاریخ ۱۰ اردیبهشت سال ۱۳۹۶ با همکاری مؤسسه ندای تاریخ در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شده است. بخش دوم نشست را اینجا ببینید.

 

 

حامد وحدتی‌نسب

حامد وحدتی‌نسب دوره دکتری را در رشته انسان‌شناسی پیش از تاریخ در دانشگاه آریزونا و دوره مطالعات فوق دکتری خود را در رشته باستان‌شناسی مولکولی در دانشگاه آلبرتا کانادا گذرانده است. ایشان علاوه بر تٱلیف مقالات متعدد علمی پژوهشی، محوطه‌های فراپارینه‌سنگی و پارینه‌سنگی مانند دلازیان و میرک سمنان، بندپی در نوشهر، غار کمیشان، غار راشک ۳ و گرم رود ۲ در استان مازندران را نیز کاوش یا بررسی کرده است. وی هم‌اکنون عضو هیئت علمی و دانشیار گروه باستان‌شناسی دانشگاه تربیت مدرس تهران و دبیر کمیته پژوهشی پارینه‌سنگی ایران است.

پیوند به وبگاه

خانه اندیشمندان علوم انسانی

خانه اندیشمندان علوم انسانی در سال ۱۳۹۰ تأسیس شد. از آن زمان تاکنون با راه‌اندازی ۱۳ کارگروه زبان و ادبیات فارسی، فقه و مبانی حقوق، علوم قرآنی، تاریخ و باستان‌شناسی، علوم سیاسی، فلسفه و منطق، جغرافیا، تربیت بدنی، مدیریت، علوم اجتماعی، اقتصاد، حقوق، روان‌شناسی و علوم تربیتی تلاش کرده است محیط مناسبی را برای تعامل اندیشمندان علوم انسانی کشور فراهم نماید.

پیوند به وبگاه

موسسه ندای تاریخ

موسسه ندای تاریخ فعالیت خود را از مرداد سال ۱۳۹۳ آغاز کرده و به فعالیت‌های تخصصی در حوزه تاریخ می‌پردازد. این موسسه علاوه بر چاپ کتاب و نقشه‌های تاریخی، دوره‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی تاریخی نیز برگزار می‌کند.

پیوند به وبگاه

نشست تطور انسان نئاندرتال

این نشست با سخنرانی حامد وحدتی‌نسب و مژگان جایز در تاریخ ۱۰ اردیبهشت سال ۱۳۹۶ با همکاری مؤسسه ندای تاریخ در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد. این برنامه با رونمایی از کتاب «انسان نئاندرتال» همراه بود.

 1. Amiri گفت:

  سلام
  بینهایت از تمام مطالبی که در سایت قرار دادید متشکرم.واقعا خسته نباشید.

 2. مهدی مختاری 291 گفت:

  کلاً هیچ اعتقادی به خداوند یکتا و قرآن و حضرت آدم (ع) و حضرت حوا (ع) ندارید. ایشان در سخنرانی شان هیچ اشاره ای به خداوند یکتا و قرآن و حضرت آدم (ع) و حضرت حوا (ع) نکرده است؛ و این یعنی حضرت آدم (ع) و حضرت حوا (ع) هرگز وجود خارجی نداشته اند. علمی که در آن خداوند یکتا و قرآن هیچ جایگاهی نداشته باشد ۲ ریال هم ارزش ندارد.

 3. آیت قدیری گفت:

  درود بر تمامی کسانی که در راه علم و حقیقت گام بر می دارند .
  باعث افتخار بنده هست که در محضر استادان ارزشمند کشورم بیاموزم
  دوست دارم بیشتر در باره انسانهای اولیه بدانم لطفا مرا راهنمایی بفرماید
  بسیار علاقمند هستم
  منتظر جواب و راهنمایی شما هستم
  نویسنده محقق وکارشناس مدیریت
  سایت من http://www.danpen.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *