صد و سومین سالگرد نسل‏‌کشی ارمنیان

عواقب و پیامدهای نسل‌کشی بر جوامع بشری

نشست پیش رو، بخش دوم مراسم یادبود صد و سومین سالگرد نسل‌کشی ارامنه است که به سخنرانی آرتاشس تومانیان -سفیر ارمنستان در ایران- اختصاص دارد. این سخنرانی به زبان ارمنی است و توسط مترجم همزمان به فارسی ترجمه شده است.

این برنامه ۲ اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۷ در باشگاه فرهنگی و ورزشی آرارات برگزار شده است. مؤسسه ترجمه و تحقیق هور برگزارکننده این مراسم است. بخش اول آن را اینجا ببینید.

آرتاشس تومانيان

دیپلمات اهل ارمنستان و سفیر فعلی این کشور در ایران

موسسه هور

مؤسسه ترجمه و تحقیق هور در سال ۱۳۶۱ به وسیلۀ تعدادی از روشنفکران ارمنی به منظور شناساندن هر چه بیشتر فرهنگ و ادب، تاریخ و تمدن ملت ارمنی تأسیس شده و با فعالیت‌هایی از قبیل برگزاری جلسات سخنرانی ماهانه در خصوص موضوعات مرتبط با ارمنستان، قفقاز، ترکیه و نسل‌کشی ارمنیان، برگزاری سمینارهای فرهنگی، اجتماعی، سیاسی در خصوص موضوعات مرتبط با ارمنیان، برپایی نمایشگاه‌های هنری و فرهنگی، ترجمه و چاپ کتاب‌های مختلف در خصوص تاریخ، فرهنگ و نسل‌کشی ارمنیان و چاپ و انتشار فصلنامه پیمان شناخته شده است.

پیوند به وبگاه

مراسم گرامی‌داشت صد و سومين سالگرد نسل‏‌کشی ارمنيان

این مراسم در تاریخ ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ با حضور چند تن از نمايندگان مجلس شورای اسلامی، سفير جمهوری ارمنستان در ايران، رئيس دفتر امور اقليت‌های مذهبی وزارت ارشاد، پژوهشگران حوزه تاريخ ايرانی و نمايندگان اصحاب رسانه به همت مؤسسه ترجمه و تحقيق هور در باشگاه فرهنگی و ورزشی آرارات تهران برگزار شد.

در اين مراسم، دکتر محمد رضا عظيمی، وکيل دادگستری و استاد دانشگاه، آرتاشس تومانيان سفير جمهوری ارمنستان در ايران، دکتر محمد جواد فتحی نماينده تهران در مجلس شورای اسلامی، ضياء صبوری مدير عامل انجمن ايرانی روابط بين الملل و ايساک يونانسيان رئيس هيات مديره موسسه ترجمه و تحقيق هور سخنرانی کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.