صد و سومین سالگرد نسل‏‌کشی ارمنیان

عواقب و پیامدهای نسل‌کشی بر جوامع بشری

نشست پیش رو، بخش دوم مراسم یادبود صد و سومین سالگرد نسل‌کشی ارامنه است که به سخنرانی آرتاشس تومانیان -سفیر ارمنستان در ایران- اختصاص دارد. این سخنرانی به زبان ارمنی است و توسط مترجم همزمان به فارسی ترجمه شده است.

این برنامه ۲ اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۷ در باشگاه فرهنگی و ورزشی آرارات برگزار شده است. مؤسسه ترجمه و تحقیق هور برگزارکننده این مراسم است. بخش اول آن را اینجا ببینید.

آرتاشس تومانيان

دیپلمات اهل ارمنستان و سفیر فعلی این کشور در ایران

موسسه هور

مؤسسه ترجمه و تحقیق هور در سال ۱۳۶۱ به وسیلۀ تعدادی از روشنفکران ارمنی به منظور شناساندن هر چه بیشتر فرهنگ و ادب، تاریخ و تمدن ملت ارمنی تأسیس شده و با فعالیت‌هایی از قبیل برگزاری جلسات سخنرانی ماهانه در خصوص موضوعات مرتبط با ارمنستان، قفقاز، ترکیه و نسل‌کشی ارمنیان، برگزاری سمینارهای فرهنگی، اجتماعی، سیاسی در خصوص موضوعات مرتبط با ارمنیان، برپایی نمایشگاه‌های هنری و فرهنگی، ترجمه و چاپ کتاب‌های مختلف در خصوص تاریخ، فرهنگ و نسل‌کشی ارمنیان و چاپ و انتشار فصلنامه پیمان شناخته شده است.

پیوند به وبگاه

مراسم گرامی‌داشت صد و سومين سالگرد نسل‏‌کشی ارمنيان

این مراسم در تاریخ ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ با حضور چند تن از نمايندگان مجلس شورای اسلامی، سفير جمهوری ارمنستان در ايران، رئيس دفتر امور اقليت‌های مذهبی وزارت ارشاد، پژوهشگران حوزه تاريخ ايرانی و نمايندگان اصحاب رسانه به همت مؤسسه ترجمه و تحقيق هور در باشگاه فرهنگی و ورزشی آرارات تهران برگزار شد.

در اين مراسم، دکتر محمد رضا عظيمی، وکيل دادگستری و استاد دانشگاه، آرتاشس تومانيان سفير جمهوری ارمنستان در ايران، دکتر محمد جواد فتحی نماينده تهران در مجلس شورای اسلامی، ضياء صبوری مدير عامل انجمن ايرانی روابط بين الملل و ايساک يونانسيان رئيس هيات مديره موسسه ترجمه و تحقيق هور سخنرانی کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.