رونمایی دو کتاب محله کلیمیان تهران و اودلاجان نوشته ناصر تکمیل همایون

بخش چهارم

نشست حاضر به رونمایی کتاب‌های ناصر تکمیل همایون با نام‌های «محله کلیمیان تهران» و «اودلاجان» اختصاص دارد. در بخش آخر نشست، نویسنده کتاب توضیحاتی در خصوص نگارش این دو کتاب و زندگی کلیمیان در ایران ارائه می‌دهد.

این جلسه در تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد. دیگر قسمت‌های این نشست را اینجا ببینید.

عکس از هنگامه ناهید است.

ناصر تکمیل همایون

ناصر تکمیل همایون در سال ۱۳۱۵ در قزوین به دنیا آمد. وی در دو رشته تاریخ و جامعه‌شناسی در سال‌های ۱۳۵۱ و ۱۳۵۶ موفق به اخذ درجه دکترا از دانشگاه پاریس (سوربن) شد. تکمیل همایون استاد و عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی است. وی همچنین سرپرستی بخش «فرهنگ و تاریخ» را در مؤسسه تحقیقی - انتشاراتی دفتر پژوهش‌های فرهنگی بر عهده دارد.

جدیدترین کتاب دکتر تکمیل همایون «اودلاجان» نام دارد که دفتر پژوهش‌های فرهنگی با عنوان چهارمین جلد از مجموعه «تهران‌پژوهی» منتشر نموده است.

پیوند به وبگاه

خانه اندیشمندان علوم انسانی

خانه اندیشمندان علوم انسانی در سال ۱۳۹۰ تأسیس شد. از آن زمان تاکنون با راه‌اندازی ۱۳ کارگروه زبان و ادبیات فارسی، فقه و مبانی حقوق، علوم قرآنی، تاریخ و باستان‌شناسی، علوم سیاسی، فلسفه و منطق، جغرافیا، تربیت بدنی، مدیریت، علوم اجتماعی، اقتصاد، حقوق، روان‌شناسی و علوم تربیتی تلاش کرده است محیط مناسبی را برای تعامل اندیشمندان علوم انسانی کشور فراهم نماید.

پیوند به وبگاه

رونمایی دو کتاب محله کلیمیان تهران و اودلاجان

این نشست با سخنرانی احمد مسجدجامعی، اسکندر مختاری، هارون یشایایی و ناصر تکمیل همایون در تاریخ ۱۲ خردادماه سال ۱۳۹۵ برگزار شد. خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزارکننده این نشست است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *