در جست و جوی حق کودک بر شهر

شهر دوستدار کودک

در این سخنرانی دکتر سعیدی رضوانی  به بررسی مصوبه شورای اسلامی شهر تهران در سال ۱۳۸۸ با عنوان «تهران، شهر دوستدارکودک» و پیگیری اجرایی شدن آن می‌پردازد. برخی نیازهای کودک با بزرگسال مشترک است، اما بعضی دیگر از نیازها مختص کودکان است. شهر دوستدار کودک در ساختار خود هر دوی این نیازها را مد نظر قرار می‌دهد.

سخنرانی آقای سعیدی رضوانی بخش اول نشست «در جست و جوی حق کودک در شهر» است که از طرف مجمع حق بر شهر باهمستان با همکاری مؤسسه رحمان در تاریخ ۲۷ مهرماه ۱۳۹۴ برگزار گردید. بخش دوم این نشست به سخنرانی خانم سیمین ترابی اختصاص دارد که می‌توانید اینجا ببینید. بخش سوم نیز پرسش و پاسخ است.

 

نوید سعیدی رضوانی

پژوهشگر شهری و استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین

باهمستان

باهمستان سازمانی است مردم‌نهاد که در راستای حمایت از حق برابر همه شهروندان نسبت به شهر، توانمندسازی همه گروه‌های شهروندی و گروه‌های آسیب‌‌پذیر و پیگیری منافع به حاشیه رانده‌شده در فرایندهای توسعه شهری فعالیت می‌کند.

باهمستان تلاش دارد از مفهوم «حقوق» و «وظایف» شهروندی در کنار وظایف حاکمیت – اعم از دولت، شهرداری و سازمان‌های نیمه‌دولتی – در چارچوب کلان‌شهر تهران تعریفی جدید ارائه دهد و بدین وسیله توجه همگانی را به نقاط مورد غفلت قرار گرفته در این زمینه جلب کند تا ملاک‌ها و معیارهای حقوق شهروندی در سیاست‌گذاری شهری، اجرای برنامه‌ها و ارزیابی کیفیت انجام وظایف حاکمیت، دیده و رعایت شوند.

پیوند به وبگاه

موسسه رحمان

مؤسسه رحمان مؤسسه‌ای است غیردولتی و غیرانتفاعی که برای انجام فعالیت‌های خیرخواهانه‌ اجتماعی با رویکردی علمی و فرهنگی کار خود را از سال ۱۳۸۶در تهران آغاز کرده است.

پیوند به وبگاه

در جست و جوی حق کودک بر شهر

این نشست از طرف مجمع حق بر شهر باهمستان با همکاری مؤسسه رحمان در تاریخ ۲۷ مهرماه ۱۳۹۴ برگزار گردید. بخش اول آن به سخنرانی نوید سعیدی رضوانی و بخش دوم به سخنرانی سیمین ترابی اختصاص دارد. در پایان نیز پرسش و پاسخ با حضور سخنرانان، فرشید اسحاقی از روزنامه قانون، نماینده معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و نماینده شورای شهر تهران برگزار گردید.

این برنامه هشتمین نشست از سلسله نشست‌های حق بر شهر است که بنیاد باهمستان در نظر دارد چهارشنبه آخر هر ماه برگزار نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.