پیشرفت علمی در ایران

بخش اول

در این سخنرانی، احسان‌اله کبیر -استاد برق و کامپیوتر- به نقد معیارهای رشد علمی و نظام آموزش و پرورش در ایران، مدارس تیزهوشان، روند المپیاد در ایران، انتشار مقالات علمی و مباحثی از این قبیل می‌پردازد.

این نشست در تاریخ ۱۸ آبان‌ماه سال ۱۳۹۵ در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد. بخش‌های دیگر این نشست را اینجا ببینید.

احسان‌اله کبیر

احسان‌اله كبير در آبان ۱۳۳۷ در تهران به دنیا آمد. او كارشناسی ارشد پيوسته خود را در مهندسی برق و الكترونيك از دانشكده فنی دانشگاه تهران و دكترای خود را در مهندسی سيستم‌های الكترونيك از دانشگاه اسكس در انگلستان، به ترتيب در سالهاي ۱۳۶۴ و ۱۳۶۹ دريافت كرد. او اكنون استاد دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تربيت مدرس است. زمينه پژوهشی مورد علاقه او تحلیل و بازشناسی تصویر مستندات است.

پیوند به وبگاه

خانه اندیشمندان علوم انسانی

خانه اندیشمندان علوم انسانی در سال ۱۳۹۰ تأسیس شد. از آن زمان تاکنون با راه‌اندازی ۱۳ کارگروه زبان و ادبیات فارسی، فقه و مبانی حقوق، علوم قرآنی، تاریخ و باستان‌شناسی، علوم سیاسی، فلسفه و منطق، جغرافیا، تربیت بدنی، مدیریت، علوم اجتماعی، اقتصاد، حقوق، روان‌شناسی و علوم تربیتی تلاش کرده است محیط مناسبی را برای تعامل اندیشمندان علوم انسانی کشور فراهم نماید.

پیوند به وبگاه

نشست پیشرفت علمی در ایران

این همایش در تاریخ ۱۸ آبان سال ۱۳۹۵ با سخنرانی وحید احمدی، محمدرضا حافظ نیا و احسان‌الله کبیر در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *