بیماری‌های دوران باستان

عوامل بیماریزای انگلی و تشخیص آنها

آناتومی و فیزیولوژی بدن انسان از زمان انسان راست‌قامت تغییر کلی نکرده، اما تحت تأثیر مواد و شرایط اکوبیولوژیک در دوره‌های مختلف، تغییرات و تأثیراتی جزئی داشته است. در این سخنرانی در مورد کلیات بیماری‌های دوران باستان و الگوی انتشار و سرایت بیماری در آن دوران صحبت می‌شود.

این سخنرانی بخش اول نشست «بیماری‌های دوران باستان» است که در تاریخ ۱۶ آذرماه سال ۱۳۹۵ در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد. بخش دوم این نشست با سخنرانی ابوالفضل عالی را  اینجا و پرسش و پاسخ را  اینجا ببینید.

 

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

غلامرضا مولوی

استاد انگل‌شناسی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران

خانه اندیشمندان علوم انسانی

خانه اندیشمندان علوم انسانی در سال ۱۳۹۰ تأسیس شد. از آن زمان تاکنون با راه‌اندازی ۱۳ کارگروه زبان و ادبیات فارسی، فقه و مبانی حقوق، علوم قرآنی، تاریخ و باستان‌شناسی، علوم سیاسی، فلسفه و منطق، جغرافیا، تربیت بدنی، مدیریت، علوم اجتماعی، اقتصاد، حقوق، روان‌شناسی و علوم تربیتی تلاش کرده است محیط مناسبی را برای تعامل اندیشمندان علوم انسانی کشور فراهم نماید.

پیوند به وبگاه

بیماری‌های دوران باستان

در این نشست که در تاریخ ۱۶ آذرماه سال ۱۳۹۵ برگزار شد، غلامرضا مولوی و ابوالفضل عالی سخنرانی می‌کنند. جلسه با پرسش و پاسخ پایان می‌یابد. خانه اندیشمندان علوم انسانی، برگزارکننده این نشست است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.