بررسی تاریخی و کاوش‌های باستان‌شناختی مسجد جامع فریمان

بخش سوم نشست مسجد در آیینه تاریخ ایران

مجموعه سنگ بست فریمان متعلق به دوره غزنوی در ۳۵ کیلومتری جنوب مشهد قرار گرفته است. حفاری اخیر در مسجد جامع فریمان منجر به کشف ستون‌های گچبری‌شده، کف آجرفرش و گچی قرون میانه اسلامی و منبر مسجد شد. این سخنرانی گزارش کاوش در محوطه مسجد است که توسط رئیس هیئت کاوش ارائه می‌شود.

ویدئوی پیش رو بخش سوم نشست مسجد در آیینه تاریخ ایران است که در تاریخ ۶ مرداد ۱۳۹۷ در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد. قسمت‌های دیگر این نشست را  اینجا  ببینید.

 

 

حسین عباس‌زاده

رییس هیأت باستان شناسی کاوش در محوطه سنگ‌بست فریمان

خانه اندیشمندان علوم انسانی

خانه اندیشمندان علوم انسانی در سال ۱۳۹۰ تأسیس شد. از آن زمان تاکنون با راه‌اندازی ۱۳ کارگروه زبان و ادبیات فارسی، فقه و مبانی حقوق، علوم قرآنی، تاریخ و باستان‌شناسی، علوم سیاسی، فلسفه و منطق، جغرافیا، تربیت بدنی، مدیریت، علوم اجتماعی، اقتصاد، حقوق، روان‌شناسی و علوم تربیتی تلاش کرده است محیط مناسبی را برای تعامل اندیشمندان علوم انسانی کشور فراهم نماید.

پیوند به وبگاه

مسجد در آیینه تاریخ ایران

در این نشست که در تاریخ ۶ مرداد سال ۱۳۹۷ برگزار شد، فریبا سعیدی انارکی، حسین عباس‌زاده، معصومه داوودیان و مهدی عابدینی عراقی سخنرانی می‌کنند. موضوع این برنامه،‌ مساجد جامع اصفهان، ساری،پامنار زواره، فریمان و تاریخانه دامغان است. خانه اندیشمندان علوم انسانی این نشست را برگزار کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.