میز گرد نشست در جست و جوی حق کودک بر شهر

پرسش و پاسخ

میز گرد نشست در جست و جوی حق کودک بر شهر آخرین بخش نشست است که با حضور نوید سعیدی رضوانی، سیمین ترابی، فرشید اسحاقی از روزنامه قانون، نماینده معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و نماینده شورای شهر تهران برگزار گردید. این پنل را علی طبیبی از سوی مجمع حق بر شهر باهمستان مدیریت می‌کند.
بخش اول نشست را اینجا و بخش دوم را اینجا ببینید.

باهمستان

باهمستان سازمانی است مردم‌نهاد که در راستای حمایت از حق برابر همه شهروندان نسبت به شهر، توانمندسازی همه گروه‌های شهروندی و گروه‌های آسیب‌‌پذیر و پیگیری منافع به حاشیه رانده‌شده در فرایندهای توسعه شهری فعالیت می‌کند.

باهمستان تلاش دارد از مفهوم «حقوق» و «وظایف» شهروندی در کنار وظایف حاکمیت – اعم از دولت، شهرداری و سازمان‌های نیمه‌دولتی – در چارچوب کلان‌شهر تهران تعریفی جدید ارائه دهد و بدین وسیله توجه همگانی را به نقاط مورد غفلت قرار گرفته در این زمینه جلب کند تا ملاک‌ها و معیارهای حقوق شهروندی در سیاست‌گذاری شهری، اجرای برنامه‌ها و ارزیابی کیفیت انجام وظایف حاکمیت، دیده و رعایت شوند.

پیوند به وبگاه

موسسه رحمان

مؤسسه رحمان مؤسسه‌ای است غیردولتی و غیرانتفاعی که برای انجام فعالیت‌های خیرخواهانه‌ اجتماعی با رویکردی علمی و فرهنگی کار خود را از سال ۱۳۸۶در تهران آغاز کرده است.

پیوند به وبگاه

در جست و جوی حق کودک بر شهر

این نشست از طرف مجمع حق بر شهر باهمستان با همکاری مؤسسه رحمان در تاریخ ۲۷ مهرماه ۱۳۹۴ برگزار گردید. بخش اول آن به سخنرانی نوید سعیدی رضوانی و بخش دوم به سخنرانی سیمین ترابی اختصاص دارد. در پایان نیز پرسش و پاسخ با حضور سخنرانان، فرشید اسحاقی از روزنامه قانون، نماینده معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و نماینده شورای شهر تهران برگزار گردید.

این برنامه هشتمین نشست از سلسله نشست‌های حق بر شهر است که بنیاد باهمستان در نظر دارد چهارشنبه آخر هر ماه برگزار نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.