میز گرد نشست حق حرکت پیاده و مسئله پل عابر

پرسش و پاسخ

میز گرد نشست حق حرکت پیاده و مسئله پل عابر دومین و آخرین بخش نشست است که با حضور حمید حسینی، سینا قنبرپور و علی صابری برگزار گردید. این پنل را علی طبیبی از سوی مجمع حق بر شهر باهمستان مدیریت می‌کند.

بخش اول نشست را با عنوان «شهر مناسب، شهری قابل دسترس برای همه» اینجا ببینید.

حمید حسینی

فعال حقوق معلولان، مدیر انجمن حامیان شهر بدون مانع و كارشناس مناسب‌سازی محيط اداره كل بهزيستی خراسان رضوی

سینا قنبرپور

سینا قنبرپور متولد سال ۱۳۵۶ در اهواز است. او فعالیت خود را در عرصه روزنامه‌نگاری از نشریات اهواز آغاز کرد و هم‌اکنون سردبیر نشریه کلید ملی است.

علی صابری

علی صابری سیاست‌مدار اصلاح‌طلب، عضو هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز و عضو روشندل چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران است.

وی فعالیت‌های پیگیری نیز در زمینه حقوق معلولان دارد که عضویت در کمیته علمی مؤسسه استثنایی عصای سفید، عضویت در کمیته پنج‌نفره تدوین پیش‌نویس قانون جامع حمایت از حقوق معلولین، عضویت در کمیته پیگیری و بهینه‌سازی قانون جامع حمایت از حقوق معلولین در سازمان بهزیستی، ریاست هیئت مدیره شبکه تشکل‌های نابینایان و کم بینایان کشور از آن جمله است.

باهمستان

باهمستان سازمانی است مردم‌نهاد که در راستای حمایت از حق برابر همه شهروندان نسبت به شهر، توانمندسازی همه گروه‌های شهروندی و گروه‌های آسیب‌‌پذیر و پیگیری منافع به حاشیه رانده‌شده در فرایندهای توسعه شهری فعالیت می‌کند.

باهمستان تلاش دارد از مفهوم «حقوق» و «وظایف» شهروندی در کنار وظایف حاکمیت – اعم از دولت، شهرداری و سازمان‌های نیمه‌دولتی – در چارچوب کلان‌شهر تهران تعریفی جدید ارائه دهد و بدین وسیله توجه همگانی را به نقاط مورد غفلت قرار گرفته در این زمینه جلب کند تا ملاک‌ها و معیارهای حقوق شهروندی در سیاست‌گذاری شهری، اجرای برنامه‌ها و ارزیابی کیفیت انجام وظایف حاکمیت، دیده و رعایت شوند.

پیوند به وبگاه

نشست حق حرکت پیاده و مسئله پل عابر

این نشست از طرف مجمع حق بر شهر باهمستان با همکاری خانه اندیشمندان علوم انسانی در تاریخ ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ برگزار گردید. بخش اول آن به سخنرانی حمید حسینی با عنوان «شهر مناسب، شهر قابل دسترس برای همه» اختصاص دارد. در بخش دوم نیز میز گردی با حضور سخنران، سینا قنبرپور و علی صابری تشکیل گردید که علی طبیبی از سوی مجمع حق بر شهر باهمستان آن را مدیریت نمود.

این برنامه پنجمین نشست از سلسله نشست‌های حق بر شهر است که بنیاد باهمستان در نظر دارد چهارشنبه آخر هر ماه برگزار نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *