موسیقی مردم فارس‌زبان ـ خراسان

جلسه اول: پیشینه فرهنگی و اجتماعی

این مجموعه شامل سه جلسه است. در جلسه اول به کلیت و ابعاد موسیقی خراسان پرداخته می‌شود و شواهد تاریخی و اجتماعی آن مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مراد از موسیقی خراسان، آن موسیقی است که بیشتر با محوریت تربت جام شناخته می‌شود. ولی گستره این بررسی از منطقه کاشغر و ایالت سینگ کیانگ چین تا فلات مرکزی ایران و بوشهر می‌رسد.

جلسه اول این کارگاه در تاریخ ۱۴ آبان ۱۳۹۶ توسط سایت چهارراه برگزار شد. جلسه دوم را  اینجا ببینید.

 

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

احمد صدری

احمد صدری، پژوهشگر موسیقی و نوازنده ساز سه‌تار، تنبور و دوتار است. او دوره کارشناسی را در رشته صنایع دستی دانشگاه هنر و دوره کارشناسی ارشد را در رشته پژوهش هنر با گرایش موسیقی در دانشگاه آزاد گذراند. وی دارای نشان درجه یک هنری است.

صدری علاوه بر نگارش مقالات و کتاب‌هایی در زمینه موسیقی، تجربه‌های مختلفی هم در سمت‌های اجراییِ جشنواره‌ها و همایش‌های موسیقی دارد.

رزومه کامل احمد صدری را اینجا بخوانید.

پیوند به وبگاه

سایت چهارراه

سایت چهارراه با انگیزه‌های غیرتجاری به صورت مستقل و غیر تجاری تلاش دارد با فراهم آوردن ویدئوهایی با محتوای تخصصی و روشنگرانه، با پشتوانه‌ی علمی و دانشگاهی، نیاز جامعه‌ی تخصصی و علاقه‌مندان غیر دانشگاهی زمینه‌های مورد نظرش را پاسخ دهد.

پیوند به وبگاه

کارگاه موسیقی مردم فارس‌زبان - خراسان

این کارگاه با تدریس احمد صدری از آبان‌ماه سال ۱۳۹۶ آغاز شد و هم‌اکنون در حال برگزاری است. سایت چهارراه برگزارکننده این رویداد است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *