رئیس دانشکده هنرهای تزئینی

بزرگداشت هوشنگ کاظمی

سخنرانی محسن وزیری مقدم، بخشی از مراسم بزرگداشت هوشنگ کاظمی است.
این مراسم از طرف نشریه تندیس در تاریخ ۱۸ آبان‌ماه ۱۳۹۴ در فرهنگسرای ارسباران برگزار گردید.

 

برچسب‌ها : ،

محسن وزیری مقدم

محسن وزیری مقدم متولد سال ۱۳۰۳ در تهران، نقاش و استاد هنر مقیم ایتالیا است. او از اولین دانش‌آموختگان دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است. وزیری مقدم در سال ۱۳۳۴ راهی ایتالیا شد و در آکادمی هنرهای زیبای رم به تحصیل پرداخت. او را به سبب از میان بردن شیوه‌های آموزشی کهنه در هنرآموزی و خذف شیوه کمال‌الملکی در دانشکده هنرهای زیبا از پیشگامان هنر مدرن ایران می‌نامند. محسن وزیری مقدم به ساخت مجسمه‌های مَفصلی و متحرک مشهور است و اولین بار آثاری ساخت که مخاطب می‌توانست در اثر هنری دخالت داشته باشد.

پیوند به وبگاه

تندیس

نشریه تخصصی هنرهای تجسمی تندیس با رویکرد اطلا‌ع‌رسانی، خبری، تحلیلی، پژوهشی و آموزشی، به صاحب‌ امتیازی و مدیر مسئولی محمد حسن حامدی اولین پیش‌شماره خود را به‌ صورت سراسری در دی‌ماه سال ۱۳۸۱ منتشر نمود. هیئت تحریریه این نشریه را جمعی از اساتید دانشگاه، کارشناسان و هنرمندان فعال در عرصه هنرهای تجسمی تشکیل داده‌اند.

پیوند به وبگاه

بزرگداشت هوشنگ کاظمی

در این مراسم محسن وزیری‌مقدم، محمدرضا اصلانی، قباد شیوا، عباس مشهدی‌زاده، آرش تنهایی و جمعی از دوستداران هوشنگ کاظمی سخنرانی کردند. همچنین فیلمی از زندگی این گرافیست به کارگردانی هومن حسنی به نمایش درآمد.

بزرگداشت هوشنگ کاظمی در تاریخ ۱۸ آبان‌ماه ۱۳۹۴ از طرف نشریه تندیس در فرهنگسرای ارسباران برگزار گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *