تجربه نوجوانانه ساختن جهان

سمینار نوجوانی؛ نگاهی نو


نوجوانی به مثابه یک مفهوم یک ادعای متأخر است؛ همین‌طور که تا حدی کودکی یک مفهوم جدید است. جهان پیشامدرن تصوری از مفهوم کودکی و نوجوانی نداشت. در ایران دست کم از سال ۱۳۴۴ که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان شکل گرفت، به مفهوم نوجوانی پرداخته شد.در جامعه‌شناسی، نوجوانی نقطه تلاقی و تقاطع بیولوژی و تاریخ است. منظور از تاریخ، امر اجتماعی است. در این سخنرانی، حسام سلامت -جامعه‌شناس- نوجوانی را به مثابه یک مسئله اجتماعی تبیین می‌کند.

سمینار «نوجوانی؛ نگاهی نو» در تاریخ ۱۴ و ۱۵ بهمن‌ماه سال ۱۴۰۰ توسط گروه نوجهان برگزار شده است. بخش‌های دیگر این سمینار را می‌توانید اینجا ببینید.

حسام سلامت

مترجم و دانش آموختۀ مقطع دکتری جامعه شناسی از دانشگاه تهران

گروه نوجهان

گروه «نوجهان» گروهی مستقل و متشکل از افراد باسابقه در حوزۀ کودک و نوجوان است که از سال ۱۳۹۹ آغاز به کار کرده است. این گروه تلاش می­‌کند تا به صورت همه­‌جانبه دورۀ نوجوانی و نیازهای آن را ببیند و برای آن طرح­‌ها، ایده­‌ها و پروژه‌های مختلفی را سازماندهی کند؛ با این چشم ­انداز و امید که فرصت­‌های رشد و تکاملِ همه‌­جانبه برای همۀ نواجوانان فراهم شود.

پیوند به وبگاه

نوجوانی؛ نگاهی نو

سمینار «نوجوانی؛ نگاهی نو» در تاریخ ۱۴ و ۱۵ بهمن‌ماه سال ۱۴۰۰ توسط گروه نوجهان برگزار شده است. در این سمینار تنی چند از فعالان حوزه کودک و نوجوان سخنرانی کرده‌اند. علی‌اکبر زین‌العابدین، علی‌اصغر سیدآبادی و حسام سلامت از جمله سخنرانان این سمینار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *