پایداری بوم‌شناسانه در محیط شهری

فرایند طراحی شهری و توسعه پایدار

این سخنرانی به دعوت کانون دوست‌داران محیط زیست دانشگاه شهید رجایی و به مناسبت هفته پژوهش در آن دانشگاه ایراد شده است.
دکتر صبری در این سخنرانی فرایند طراحی شهری را با نگاهی اجتماعی، و ارتباط آن را با توسعه پایدار و محیط زیست بررسی می‌کنند. تجربه‌های دکتر صبری در تحلیل مسائل کلان شهر تهران و مقایسه آن با نمونه‌های جهانی، بحث را غنی‌تر و برای مخاطب ایرانی مفیدتر کرده است.

رضا سیروس صبری

رضا سیروس صبری درجه دکتری خود را از دانشگاه پنسیلوانیا در رشته معماری با گرایش معماری منظر، در سال ۱۳۷۴ اخذ کرد. ایشان همچنین کارشناسی ارشد خود را در طراحی شهری در همان دانشگاه در ۱۳۶۰ و کارشناسی ارشد معماری و شهرسازی را در دانشگاه ملی ایران در ۱۳۵۷ و همینطور کارشناسی را در رشته معماری و شهرسازی در دانشگاه ملی ایران در ۱۳۵۵ به پایان رساندند.

مهمترین زمینه‌های تخصصی ایشان، فلسفه و فرایند طراحی، روانشناسی محیطی، منظر شهری و وجوه میان‌دانشی در طراحی منظر شهری‌ست.

دکتر صبری عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران، دانشگاه ایالتی انستیتو پلی تکنیک ویرجینیا و دانشکده فدر ریور، کوينسی می‌باشند.

کانون دوستداران محیط زیست دانشگاه شهید رجایی تهران

کانون دوستداران محیط زیست با هدف فرهنگ‌سازی و آگاهی‌بخشیِ زیست محیطی در سطح جامعه و به خصوص جامعه آکادمیک تشکیل شده است. بیشتر فعالیت‌های این کانون را برگزاری نشست‌ها و کارگاه‌های آموزشی با موضوعات مرتبط و تهییه پوستر، بروشور و سایر اقلام آموزشی، تشکیل می‌دهد.

  1. nzn گفت:

    خدا رحمتت کنه استاد عزیز…
    چه‌قدر زود رفتید..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *