میز گرد نشست نقش شورای شهر و انتخاب مستقیم شهردار

پرسش و پاسخ

میز گرد نشست نقش شورای شهر و انتخاب مستقیم شهردار دومین و آخرین بخش نشست است که با حضور جواد مهدی‌زاده (پژوهشگر و برنامه‌ریز شهری)، علی نوذرپور (نماینده وزارت کشور)، مراد ثقفی (مدیر مسئول فصلنامه گفتگو) و میثم بصیرت (پژوهشگر شهری) برگزار گردید. این پنل را علی طبیبی از سوی مجمع حق بر شهر باهمستان مدیریت نمود.

بخش اول نشست را با عنوان «دولت مدنی، مردم مدنی» اینجا ببینید.

باهمستان

باهمستان سازمانی است مردم‌نهاد که در راستای حمایت از حق برابر همه شهروندان نسبت به شهر، توانمندسازی همه گروه‌های شهروندی و گروه‌های آسیب‌‌پذیر و پیگیری منافع به حاشیه رانده‌شده در فرایندهای توسعه شهری فعالیت می‌کند.

باهمستان تلاش دارد از مفهوم «حقوق» و «وظایف» شهروندی در کنار وظایف حاکمیت – اعم از دولت، شهرداری و سازمان‌های نیمه‌دولتی – در چارچوب کلان‌شهر تهران تعریفی جدید ارائه دهد و بدین وسیله توجه همگانی را به نقاط مورد غفلت قرار گرفته در این زمینه جلب کند تا ملاک‌ها و معیارهای حقوق شهروندی در سیاست‌گذاری شهری، اجرای برنامه‌ها و ارزیابی کیفیت انجام وظایف حاکمیت، دیده و رعایت شوند.

پیوند به وبگاه

نشست نقش شورای شهر و انتخاب مستقیم شهردار

این نشست از طرف مجمع حق بر شهر باهمستان با همکاری خانه اندیشمندان علوم انسانی در تاریخ ۲۶ فروردین سال ۱۳۹۴ برگزار گردید. بخش اول آن به سخنرانی جواد مهدی‌زاده با عنوان «دولت مدنی، مردم مدنی» اختصاص دارد. بخش دوم نیز میز گردی است با حضور سخنران، علی نوذرپور (نماینده وزارت کشور)، مراد ثقفی (مدیر مسئول فصلنامه گفتگو) و میثم بصیرت (پژوهشگر شهری) که علی طبیبی از سوی مجمع حق بر شهر باهمستان آن را مدیریت می‌کند.

این برنامه ششمین نشست از سلسله نشست‌های حق بر شهر است که بنیاد باهمستان در نظر دارد چهارشنبه آخر هر ماه برگزار نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.