نوجوانان و بزرگسالان؛ گفت‌وگوی ناشنوایان

سمینار نوجوانی؛ نگاهی نو

نوجوانی، نه در ایران بلکه در کل دنیا، حوزه‌ای است که اساساً محل خطر است. در حالی که برای جوانان، کهن‌سالان، نوزادان و کودکان رسانه‌های مختلف وجود دارد، برای نوجوانان نهاد و رسانه مهمی طراحی نشده است.
شاه‌کلید موضوع نوجوانان، ارتباط است. در طراحی، برنامه‌ریزی، آموزش و نهادسازی باید این موضوع را در نظر داشت. با توجه به اینکه نوجوانان بخش قابل توجهی از جمعیت را تشکیل می‌دهند، خصوصاً که بالاترین میزان مصرف اینترنت هم متعلق به همین گروه است، بایستی شناخت و درک بهتری از این گروه سنی پیدا کرد.

سمینار «نوجوانی؛ نگاهی نو» در تاریخ ۱۴ و ۱۵ بهمن‌ماه سال ۱۴۰۰ توسط گروه نوجهان برگزار شده است. بخش‌های دیگر این سمینار را اینجا ببینید.

علی‌اکبر زین‌العابدین

مدرس، نویسنده و روانشناس کودک و نوجوان

پیوند به وبگاه

گروه نوجهان

گروه «نوجهان» گروهی مستقل و متشکل از افراد باسابقه در حوزۀ کودک و نوجوان است که از سال ۱۳۹۹ آغاز به کار کرده است. این گروه تلاش می­‌کند تا به صورت همه­‌جانبه دورۀ نوجوانی و نیازهای آن را ببیند و برای آن طرح­‌ها، ایده­‌ها و پروژه‌های مختلفی را سازماندهی کند؛ با این چشم ­انداز و امید که فرصت­‌های رشد و تکاملِ همه‌­جانبه برای همۀ نواجوانان فراهم شود.

پیوند به وبگاه

نوجوانی؛ نگاهی نو

سمینار «نوجوانی؛ نگاهی نو» در تاریخ ۱۴ و ۱۵ بهمن‌ماه سال ۱۴۰۰ توسط گروه نوجهان برگزار شده است. در این سمینار تنی چند از فعالان حوزه کودک و نوجوان سخنرانی کرده‌اند. علی‌اکبر زین‌العابدین، علی‌اصغر سیدآبادی و حسام سلامت از جمله سخنرانان این سمینار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *