زوال بزرگسالی زیر سایه ابر نوجوانی

سمینار نوجوانی؛ نگاهی نو

بر مبنای نظریه نیل پستمن با عنوان زوال دوران کودکی، دوران مذکور به دلیل کم شدن اهمیت توانایی‌های فیزیکی در حال اتمام است. بنابراین در آینده پدیده‌ای به نام کودکی به شکلی که امروز می‌بینیم، نداریم. اما برخلاف این نظریه، حسین شیخ‌الاسلامی -سخنران نشست حاضر- بر این باور است که آنچه از بین می‌رود دوران کودکی و نوجوانی نیست، بلکه دوران بزرگسالی است. وی در این سخنرانی به تبیین نظریه خود می‌پردازد.

سمینار «نوجوانی؛ نگاهی نو» در تاریخ ۱۴ و ۱۵ بهمن‌ماه سال ۱۴۰۰ توسط گروه نوجهان برگزار شده است. بخش‌های دیگر این سمینار را می‌توانید اینجا ببینید.

حسین شیخ الاسلامی

حسین شیخ الاسلامی متولد سال ۱۳۶۱ است. وی دانش‌آموخته کارشناس ارشد فلسفه غرب است و مقالات متعددی برای کتاب ماه کودک و نوجوان نوشته است.

گروه نوجهان

گروه «نوجهان» گروهی مستقل و متشکل از افراد باسابقه در حوزۀ کودک و نوجوان است که از سال ۱۳۹۹ آغاز به کار کرده است. این گروه تلاش می­‌کند تا به صورت همه­‌جانبه دورۀ نوجوانی و نیازهای آن را ببیند و برای آن طرح­‌ها، ایده­‌ها و پروژه‌های مختلفی را سازماندهی کند؛ با این چشم ­انداز و امید که فرصت­‌های رشد و تکاملِ همه‌­جانبه برای همۀ نواجوانان فراهم شود.

پیوند به وبگاه

نوجوانی؛ نگاهی نو

سمینار «نوجوانی؛ نگاهی نو» در تاریخ ۱۴ و ۱۵ بهمن‌ماه سال ۱۴۰۰ توسط گروه نوجهان برگزار شده است. در این سمینار تنی چند از فعالان حوزه کودک و نوجوان سخنرانی کرده‌اند. علی‌اکبر زین‌العابدین، علی‌اصغر سیدآبادی و حسام سلامت از جمله سخنرانان این سمینار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *