موزه فرصتی شگفت‌انگیز برای کودک کنجکاو

موزه، کودک، آموزش

در این سخنرانی، فریبا کیهانی در مورد تجربه‌های شخصی و گروهی خود در خصوص کار با کودکان در موزه می‌گوید. ایشان اشاره می‌کند که امروزه کمتر از واژه «آموزش» استفاده و بیشتر به «یادگیری» پرداخته می‌شود. وقتی مغز، بدن، حواس، احساسات و عواطف با هم درگیر فعالیتی شوند، یادگیری اتفاق می‌افتد. باید کودکان را درگیر یادگیری در موزه کنیم، نه آموزش.

این سخنرانی بخش دوم نشست موزه، کودک و آموزش است که در تاریخ ۲۱ مهرماه ۱۳۹۴ در موزه ملی ایران برگزار گردید. بخش اول نشست را اینجا ببینید.

فریبا کیهانی

فریبا کیهانی کارشناس هنرهای تجسمی ازدانشگاه سوربن فرانسه و کارشناس هنرهای تزیینی و تصویری ازدانشگاه ونسان فرانسه است. او به پژوهش، تألیف و تدریس در زمینه هنر و خلاقیت کودکان مشغول است. همچنین عضو کمیته داوران سومین مسابقه ملی طراحی و ساخت اسباب‌بازی در دانشگاه شریف و مشاور هنری یونیسف می‌باشد.

موزه ملی ایران

موزه ملی ايران با قدمتی بيش از هفتاد سال، با دارا بودن سیصد هزار شیء و زيربنايی بيش از بیست هزار مترمربع، بزرگ‌ترين موزه باستان‌شناسی و تاريخ ايران است. این موزه از نظر حجم، تنوع و كيفيت آثار، از موزه‌های معتبر جهان محسوب می‌شود. موزه ملی در فرهنگ موزه‌داری ايران، موزه مادر به شمار می‌رود.

پیوند به وبگاه

نشست موزه، کودک، آموزش

این نشست اولین نشست تخصصی در زمینه کودک و موزه است که در تاریخ ۲۱ مهرماه سال ۱۳۹۴ از طرف موزه ملی ایران و به مناسبت روز جهانی کودک برگزار گردید.

  1. اردشیرپژوهشی گفت:

    یک سخنرانی روان، ساده ، صمیمی وصدالبته عمیق وپرباربرای
    مربیان ،آموزگاران، موزه داران وپدران ومادران ….
    باسپاس ازسرکارخانم کیهانی. موزه ملی ایران وسایت چهارراه….
    اردشیرپژوهشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.